Maj miesiącem różnorodności: czas na promocję dobrych praktyk DEI

diversity month

Od 20 listopada Empify Social Impact jest sygnatariuszem Karty Różnorodności. Podpisanie tego dokumentu potwierdza zaangażowanie naszej firmy w kreowanie wielkich zmian – budowanie środowiska pracy wolnego od dyskryminacji, które promuje różnorodność, równość i włączenie. 

Miesiąc Różnorodności 

Maj to miesiąc, w którym szczególnie podkreślane jest znaczenie różnorodności i inkluzji w miejscu pracy oraz w szerszym kontekście społecznym. Organizacje na całym świecie celebrują różnorodność swoich zespołów, podkreślają swoje zobowiązania do promowania wartości DEI (Diversity, Equity & Inclusion) oraz prezentują inicjatywy i działania mające na celu tworzenie bardziej włączających środowisk pracy. To czas pełen inspiracji dla organizacji pragnących budować inkluzywne społeczeństwo i wzmacniać swoje zaangażowanie w promocję wartości DEI. 

Inicjatywy, które warto realizować przez cały rok 

  • Kampanie podnoszące świadomość DEI: Regularnie organizuj kampanie edukacyjne na temat różnorodności, równości i włączenia. 
  • Sieci pracownicze: Twórz grupy wsparcia i sieci pracownicze skupiające się na różnych aspektach różnorodności. 
  • Dobrostan pracowników: Inwestuj w dobrostan i zdrowie pracowników, angażując ich w ten proces. 
  • Przestrzeń na osobiste historie: Umożliwiaj pracownikom dzielenie się swoimi doświadczeniami związanymi z różnorodnością. 
  • Regularne ankiety: Sprawdzaj regularnie potrzeby pracowników, aby doskonalić politykę różnorodności. 
  • Procedury zgłaszania dyskryminacji: Wprowadź jasne procedury zgłaszania przypadków dyskryminacji, zapewniając pracownikom wsparcie. 

Diversity? Check! 

21 maja odbyła się gala podsumowująca 4. edycję badania Diversity IN Check, kończąca obchody Miesiąca Różnorodności w Polsce. Jako sygnatariusze Karty Różnorodności, mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w tym wydarzeniu. Diversity IN Check to badanie realizowane przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, które pozwala pracodawcom ocenić i doskonalić swoje praktyki w obszarze DEI. Poziom dojrzałości firm i organizacji badany jest za pomocą kwestionariusza opartego na uznanych międzynarodowych standardach i wytycznych, takich jak Sustainable Development Goals, ISO 26000, ISO 30415 i GRI Standards. Efektem badania, jest Lista pracodawców najbardziej zaawansowanych w zakresie zarządzania różnorodnością i inkluzji w Polsce. W tym roku zakwalifikowały się na nią 54 organizacje i firmy 

Zmiana w oczach pracowników 

W kontekście ESG istotne jest planowanie, realizacja planu i ocena efektywności wdrożonych działań, a nie tylko utrzymywanie status quo. Pomiar czynnika społecznego (S w ESG) – odgrywa kluczową rolę w ocenie postępów organizacji w zakresie zarządzania różnorodnością i inkluzji w miejscu pracy. Nie trzeba być „pracodawcą roku” według oficjalnych rankingów, aby być liderem w oczach własnych pracowników. Ważny jest progres i wdrażanie zmian, które tworzą bardziej włączające i przyjazne środowisko pracy. Warto systematycznie monitorować postępy i świętować każdą pozytywną zmianę, która zbliża do celu, jak również celebrować wysiłki i działania podejmowane na drodze do ich osiągnięcia. 

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas w misji budowania świata dla wszystkich. Zapraszamy do współpracy na rzecz promowania różnorodności i inkluzji w Polsce. 

Źródła: 
https://odpowiedzialnybiznes.pl/
https://eudiversity2024.eu/european-diversity-month-2024/

Skip to content